asd asdsa f
kierowca na wakacjach
Motoryzacja

Podróże dla wymagających

Jak zaplanować podróż aby przebiegła ona w dobrej atmosferze? To już zależy od tego jaki środek transportu sobie wybierzemy. Samochód, pociąg samolot? A może rower? Motor? Wybór należy do Ciebie ale lepiej go przemyśl.

Własnym autem – niezależnie

Podróż własnym autem przez wielu uznawana jest za najbardziej komfortowy środek transportu. Jedziemy tam gdzie chcemy i o której chcemy, z kim chcemy. Jednak nawet podróż we własnym aucie może okazać się klapą, jeśli nie będzie dobrze przygotowana. W pierwszej kolejności należy zaplanować kogo bierzemy ze sobą i czy nie trzeba w związku z tym zamontować siodełka dla dziecka. Istotne jest też przygotowanie samochodu – musi być on sprawny. Warto też na poważnie zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia assistance. Ostrożnie też z pakowaniem – załadunek auta nie może w żadnym wypadku naruszać stateczności pojazdu ani ograniczać widoczności kierowcy. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą potrzebnych dokumentów oraz zatankowaniu pojazdu.

Pociąg jedzie z daleka

Podróżowanie pociągiem jest tańsze niż autem, jednak trzeba liczyć się z opóźnieniami i towarzystwem innych, obcych nam ludzi. Co kto lubi. Z drugiej strony jadąc pociągiem możemy spokojnie poczytać książę, gazetę, popracować bądź po prostu poznać i porozmawiać ze spotkanymi ludźmi. Wybierając się w podróż pociągiem pamiętajmy o wcześniejszej rezerwacji biletów. Warto też zwrócić uwagę na pakowanie. Zabieranie w podróż wielu mniejszych pakunków może okazać się kłopotliwe. Lepiej zastosować starą, sprawdzoną metodę – jeden pakunek duży, jeden podręczny.

Motocykl, rower

Wielbiciele dwóch kółek też mogą udać się w podróż – w przypadku rowerzystów w grę nie wchodzą raczej długie trasy -chyba, że mamy do czynienia z wysportowanym podróżnikiem. Bardzo uważnie należy przemyśleć co chcemy spakować – na rowerze czy motocyklu nie ma za wiele miejsca na bagaże: plecak oraz sakwy i właściwie to wszystko. Ruszają w trasę koniecznie sprawdźmy czy mamy ze sobą potrzebne dokumenty i naładowany telefon komórkowy.

Samolot w chmurach

Najdroższy, ale też najszybszy środek transportu – idealny jeśli chcemy pokonać duże odległości a nie mamy czasu na długie podróżowanie. Pamiętajmy jednak o wcześniejszej rezerwacji biletów i o odpowiednie wczesnym dotarciu na lotnisku. Dzięki temu unikniemy nerwowego biegania i gorączkowego poszukiwania swojego samolotu. Podczas lotu stosujmy się do poleceń załogi i cieszmy się pobytem w chmurach.

Niezależnie od tego jaki środek transportu wybierzemy musimy zdawać sobie sprawę z jego wad i zalet. Najważniejsze jest jednak dobre nastawienie i zapewnienie sobie należytego bezpieczeństwa. Warto zatroszczyć się też o osoby towarzyszące – dzieci, osoby starsze. Postarajmy się aby podróż była dla nich mile spędzonym czasem.

About the author / 

Admin